Montáž střešních oken

montáž střešních oken

Přemýšlíte, zda si pořídit střešní okna do podkroví či na půdu vašeho domu, nebo máte v plánu ta stará okna, která dosluhují, vyměnit?

Střešní okna jsou optimálním řešením propustnosti světla do výše zmíněných prostor. Jejich významnou výhodou je přímý dopad světla bez jakéhokoliv stínění okolních domů.

Moderní střešní okna velmi efektivně prosvětlují interiér a větrání podkrovních místností.

Na rozdíl od stavby vikýřů je montáž střešních oken levnější a méně náročnou variantou, jak přivést do podkroví či na půdu světlo.

střešní okna

V současnosti je možné si u výrobců pořídit střešní okna ve vysoké kvalitě, vyznačující se vysokou energetickou účinností a dlouhou životností. Tato okna se dají pohodlně obsluhovat a jsou také bezpečná. Standardní kyvná okna bývají dnes čím dál častěji nahrazována střešními okny s mnohem modernějšími konstrukcemi. Do obliby zákazníků přicházejí zejména výklopně – kyvná okna či okna se zvýšenou osou otáčení.

Pokud tedy uvažujete nad pořízením střešních oken či jejich výměnou určitě vybírejte zejména podle těchto kritérií:

  • Funkčnost střešních oken
  • Bezpečnost jejich provozu
  • Energetická účinnost
  • Pohodlnost obsluhy oken

Pozornost byste měli také věnovat zabezpečení oken proti případnému vloupání.

Je tedy určitě potřeba si předem ujasnit, jaká okna jsou pro váš prostor vhodná a tím pádem i dostatečná, k čemu okna budou sloužit a podle toho následně vybírat.

Střešní okna se dnes vyrábějí, stejně jako ostatní okna, jak plastová, tak i dřevěná. Vybírat si můžete z mnoha různých typů, ať už se tedy rozhodnete pro střešní okna kyvná, či výklopná, nebo okna výklopně – kyvná.

Prohlédněte si v klidu a pohodlí vašeho domova nabídky z mnoha katalogů firem, zaměřujících se na výrobu a prodej střešních oken, ve kterých naleznete širokou nabídku těchto produktů včetně cenových kalkulací.